Zamek Hohenschwangau

Zamek HohenschwangauZamek Hohenschwangau

Zamek wzniesiony przez króla Maksymiliana II Bawarskiego, położony w niemieckiej wiosce Hohenschwangau niedaleko Füssen, w południowo-zachodniej Bawarii.
Historia
Zamek Hohenschwangau zostal zbudowany na ruinach XII-wiecznej twierdzy - Schwanstein.

W roku 1829 ksiaże Maksymilian (pożniej król Maksymilian II Bawarski) zdecydował się na budowe rezydencji własnie w tym miejscu, ze względu na bardzo atrakcyjne położenie oraz wspaniałe widoki.

Ziemie nabył w 1832, a rok pózniej rozpoczęto pierwsze prace. Budowa trwała do 1837 roku, głównym architektem był Domenico Quaglio Młodszy, któremu zamek zawdzięcza neogotycki wygląd.

Zamek HohenschwangauZamek był letnia rezydencją króla Maksymiliana, jego żony Marii Fryderyki Pruskiej oraz dwóch jego synów - Ludwika (póżniej Ludwik II) i Ottona (póżniej Otto I), w której spedzali wiele czasu.
Po śmierci króla Maksymiliana (1864) Ludwik zamieszkiwał w zamku wraz z matka, aż do ukończenia budowy jego nowej, położonej niedaleko rezydencji - Neuschwanstein w 1869. Maria Fryderyka Pruska mieszkala w zamku do swojej smierci w 1889 roku. Pózniej zamieszkal tu brat przyrodni Marii - Luitpold.

Dzieki Luitpoldowi dokonano elektryfikacji zamku w 1905 roku. Po jego smierci w 1912 otwarte zostało muzeum, które jest czynne do dnia dzisiejszego.
Podczas pierwszej i drugiej wojny światowej budynek nie odniósl żadnych szkód.

W latach 1933-1939 zamek pełnił funkcje letniej rezydencji księcia bawarskiego Rupperta oraz jego rodziny.
Zamek jest odwiedzany przez ok. 300 tys. turystów z całego świata rocznie, otwarty przez cały rok z wyjatkiem świat Bożego Narodzenia.

Zamki Ludwika II w Bawarii

Zamek Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein

Neuschwanstein Nowy Kamienny Zamek Łabedzia, XIX-wieczny zamek…
Pałac Linderhof

Pałac Linderhof

Pałac LinderhofLinderhof - neobarokowy pałac w Niemczech, w regionie…
herrenchiemsee_320

Pałac Herrenchiemsee

Pałac Herrenchiemsee położony jest na wyspie na największym jeziorze Bawarii -…
Zamek Hohenschwangau

Zamek Hohenschwangau

Zamek Hohenschwangau Zamek wzniesiony przez króla Maksymiliana II Bawarskiego,…